جدیدترین راهنمای خرید گوشی ویژه

جدیدترین راهنمای خرید گوشی

جدیدترین راهنمای خرید گوشی ویژه

جدیدترین راهنمای خرید گوشی ویژه

از آنجا که  گوشی همراه یکی از مهمترین دارایی های ماست، انتخاب درست آن نیز از اهمیت برخوردار است. به همین دلیل این راهنما را جهت یاری رسانیدن در یافتن گوشی همراهی مناسب ارائه می دهیم. در انتخاب گوشی همراه می بایست معیارهای مختلفی را مورد توجه قرار داد، پس در این مطلب نگاهی به آن ها می اندازیم.

انواع تلفن های همراه: فیچرفون  و گوشی هوشمند

هنگام خرید گوشی همراه جدید، می بایست در رابطه با نوع آن تصمیم گیری کنید. برای این کار می بایست در رابطه با سیستم عامل اجرایی آن تصمیم گیری کنید. علاوه بر این، ملاک های دیگری از قبیل حافظه، اندازه  صفحه نمایش، توان باطری و کیفیت دوربین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. از سوی دیگر، انتخاب فیچرفون ها کمی راحت تر است، اما نگاهی به دو نوع تلفن می اندازیم تا شناخت بیشتری به دست بیاوریم.

فیچرفون ها: گاهی ساده بهتر است

این تلفن ها را به شوخی «تلفن احمق» می نامند، اما فیچرفون ها هنوز هم قابلیت های زیادی دارند و می توانند مناسب افراد زیادی باشند. در مقایسه با گوشی های هوشمند، این گوشی ها کارایی کمتری دارند: تماس و ارسال متن. البته برخی کاربرد بیشتری دارند، اما اگر گوشی را تنها برای تماس و ارسال پیام می خواهید، این گوشی ها مناسب کارتان خواهند بود. فیچرفون ها معمولا کوچکتر و حمل آن ها آسانتر از گوشی های هوشمند است و اغلب یک صفحه کلید فیزیکی در آن ها بکار گرفته شده است که معمولا یک صفحه کلید یا کیبورد عددیست.

گوشی های هوشمند: ایمیل، مرور وب، استفاده از اپلیکیشن ها و غیره 

گوشی های هوشمند از قابلیت های بیشتری در مقایسه با فیچرفون ها برخوردار هستند. با استفاده از آن ها می شود کارهای زیادی را انجام داد. آن ها مانند هر گوشی دیگری قابلیت ارسال پیام و متن را دارند، اما از قابلیت اجرای اپلیکیشن ها، مرور وب، مدیریت ایمیل ها را نیز برخوردار هستند. علاوه بر این، صفحه بزرگ آن ها باعث می شود که گزینه مناسبی برای تماشای ویدئو و عکس باشند. از دیگر مزیت های گوشی های هوشمند که تولیدکنندگان سعی در ارتقاء هر چه بیشتر آن دارند، دوربین های آن هاست.

ایراداتی هم بر گوشی های هوشمند وارد است. برای مبتدی ها گوشی های بزرگی هستند(در مقایسه با فیچرفون ها)، به این معنا که جای بیشتری را در کیف یا جیبتان می گیرند و گاهی کمی سنگین هم هستند. مهمتر اینکه آن ها معمولا گرانتر هستند، بویژه اگر بخواهید گوشی پیشرفته تر یا یک آیفون را خریداری کنید. گوشی های هوشمند ارزان هم وجود دارند و حتی این روزها شاهد گوشی هایی با قیمت کمتر از 100 دلار هم هستیم، پس اجازه ندهید که قیمت تنها عامل تعیین کننده در انتخاب میان گوشی هوشمند و فیچرفون باشد.در واقع پیشنهاد ما به اکثر کاربران، گوشی هوشمند است.

سیستم های عامل گوشی هوشمند: آیفون یا اندروید 

اندروید: ایده ال برای طرفداران گوگل

آیا به  سیستم عامل اندروید علاقمند هستید؟ اندروید پرکاربردترین سیستم عامل جهان است که دلایلی را برای آن مطرح کرده اند. برخلاف اپل که از iOS بر روی آیفون ها بهره می برد ، گوگل مجوزهای استفاده از اندروید را به شرکت های دیگر هم می دهد. به همین دلیل است که برندهایی مانند سامسونگ، HTC، هواوی و خود گوگل از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند.

iOS: کاربران اپل

کاربران iOS اپل در سرتاسر جهان زیاد نیستند، اما سیستم عامل پرکاربردتر در ایالات متحده به شمار آورده می شود. دلایل زیادی برای انتخاب آیفون و ترجیح آن به  دستگاه های اندرویدی وجود دارد. دلایل اصلی از این قرارند: توسط اپل تولید می شود، استفاده از آن آسان است و کارکرد خوبی دارد. از آغاز، iOS شما را در خو گرفتن با گوشی آیفون و یادگیری آن راهنمایی خواهد کرد و همانطور که انتظار دارید، همه چیز سر جای خودش قرار دارد: تنظیمات در قسمت تنظیمات، اپلیکیشن ها در قسمت برنامه ها و …

پردازشگر: می خواهید سرعت گوشیتان چطور باشد؟

پردازشگر مغز رایانه و در مقاله ما، مغز تلفن است. پردازشگرهای قویتر امکان تفکر سریعتر را به گوشیتان می دهند، یعنی کارها را سریعتر انجام می دهند، انجام چند کار آسانتر می شوند و طول عمر گوشیتان را نیز بالاتر می برند. در اینجا طول عمر یک  شاخصه مهم است: یک گوشی با پردازشگری که از قدرت متوسطی برخوردار است، توانایی بیشتری در مدیریت اپلیکیشن های امروزی و جدید دارد، اما با اپلیکیشن هایی که دو سال قبل عرضه شده اند عملکرد مطلوبی نخواهد داشت.

حافظه: ذخیره عکس ها، ویدئوها، فایل ها و غیره روی گوشی

شاید مهمترین ویژگی برای بیشتر افراد، حافظه گوشی باشد. هرچه حافظه گوشیتان بیشتر باشد، فایل ها، برنامه ها، عکس ها و ویدئوهای بیشتری را می توانید ذخیره کنید.

دوربین: پیکسل ها و دیافراگم

دوربین بدل به یکی از مهمترین قسمت های گوشی شده است. یک گوشی با دوربین بهتر می تواند با سرعت بیشتری کار عکسبرداری را انجام بدهد. چند عامل وجود دارد که در خوب بودن دوربین نقش دارند، اما مهمترین ِ آن ها نرم افزار آن است.رم: 

نوع صفحه نمایش: ال سی دی یا اولد

صفحه نمایش گوشی ها از اهمیت بالای برخوردار است. انواع مختلفی از صفحه های نمایش وجود دارد که با یکدیگر تفاوت دارند. معمولترین نوع در گوشی های متوسط و نه چندان پیشرفته، ال سی دی  یا Liquid Crystal Display است. هزینه تولید ال سی دی ها زیاد نیست، به همین دلیل اغلب از آن ها استفاده می شود، اما آن ها شارژ باطری زیادی را مصرف کرده و رنگ های روشن و تیره مطلوبی را تولید نمی کنند.

گنجایش باتری

همه باطری ها به یک  اندازه نمی باشند. ظرفیت باطری را بر اساس واحد میلی آمپر ساعت یا mAh اندازه گیری می کنند- عدد بیشتر نشان دهنده ظرفیت بالاتر است. البته بزرگتر بودن باتری به  معنای طول عمر بیشتر آن نیست. بیشتر گوشی ها حداقل یک روز شارژ خود را نگاه می دارند اما باتری های بزرگتر مفیدتر هستند و ظرفیت باتری نکته ای حائز اهمیت فراوان است. ما خرید گوشی با ظرفیت باطری 2500 میلی آمپر ساعت را به شما پیشنهاد می کنیم.