دانستنی های دنیای تکنولوژی

دانستنی ها

دانستنی های دنیای تکنولوژی

 دانستنی های دنیای تکنولوژی

اولین گوشی موبایل دنیا چه نام دارد؟

 Motorola Dyna TAC 8000X

۲-یک نکته جالب در مورد دنیای موبایل این است که نزدیک به ۹۰ درصد از گوشی‌های موبایل در کشور ژاپن ضد آب هستند. کاربران ژاپنی بسیار طرفدار گوشی‌هایی هستند که زیر دوش حمام نیز قابل‌استفاده باشد!

۳-همان‌طور که در قرن جدید به‌پیش می‌رویم، به‌تدریج همه افراد روی زمین صاحب گوشی موبایل می‌شوند، برخی هوشمند و برخی عادی. همه ما قادر به داشتن یک گوشی لوکس موبایل نیستیم اما برخی این شانس و اقبال را هم دارند. برای این دسته از افراد خوش‌شانس، اپل گران‌ترین گوشی هوشمند دنیا یعنی iPhone 5 را که با ۲۶ قیراط الماس تزئین شده بود، طراحی کرد. بهای این گوشی برابر با ۱۵٫۳ میلیون دلار تعیین شد تا گران‌ترین گوشی هوشمند دنیا باشد.

۴-آیا میدانید؟  امکان کنترل فشار خون با موبایل فراهم شده است.

۵-آیا میدانید؟ گوشی‌های موبایل هم همانند انسان‌ها در سرمای زیاد دچار سرمازدگی شده و خاموش می‌شوند.

۶-جینسون اولین هکری بود که به جرم کنترل ارتشی از کامپیوتر های دزدیده شده، محاکمه شد. او در سال ۲۰۰۴ با استفاده از کرمی به نام «rxbot» کنترل ۵۰۰ هزار کامپیوتر را در دست گرفت و از قدرت ترکیبی آن ها برای از دسترس خارج کردن سایت هایی بزرگ استفاده کرد. جالب اینکه وی بعدها برای این سرویس شروع به تبلیغات کرد و خدمات خود برای حمله به سایت ها را در اختیار عموم قرار داد.

۷-عجیب ترین هکر

کوین پولسن چه کارهایی انجام داد:
پولسن با نفوذ به شبکه اف‌بی‌آی و سرقت اطلاعات این اداره برای خود دردسر درست کرد. در نهایت نیز پولسن در حین خرید در یک سوپرمارکت دستگیر و به ۵۱ ماه زندان و ۵۶ هزار دلار جریمه محکوم شد.